Co je to génius? Co je žijící legenda? Co je megahvězda? Michael Jackson je to všechno dohromady. A právě tehdy, když si myslíte, že ho znáte, dává vám víc, než čekáte…
Michael Jackson je podle Guinessovy knihy rekordů pop star, která nejvíce podporuje charitativní organizace. Daroval jim více než 300 milionů dolarů. V roce 1998 a v roce 2003 byl Michael Jackson nominován na Nobelovu cenu míru. Zde jsou některé z jeho největších nehudebních úspěchů.
PS:Podle mě je to jeden z mála lidí kteří pomohli světu.Je neuvěřitelné jak moc Mike pomáhal a díky němu je na životě mnoho dětí a lidí,někteří jsou dnes na tom lépe. I Love you Michael <3
Michael Jackson Burn centrum
27. ledna 1984 utrpěl Michael Jackson popáleniny druhého stupně na hlavě zatímco filmoval reklamu na Pepsi v Shrine Auditorium v Los Angeles. Pyrotechnika mu zapálila vlasy. Michael Jackson také zažaloval PepsiCo a spor vyřešil mimosoudně za 1,5 milionu dolarů. Peníze byly darovány Brotman Medical Center v Culver City, Kalifornie, kde si Michael léčil své popáleniny. Použití peněz darovali Jackson, Brotman byl schopný dostat to nejlepší dostupná technologie pro léčbu popálenin. Popáleninové centrum bylo později přejmenováno"Michael Jackson Burn Center" na počest Michaela Jacksona a jeho velkorysého příspěvku.
Ocenění od prezidenta Reagana
Michael Jackson byl pozván do Bílého domu 14. května 1984, kde získal cenu za podporu charitativním organizacím bojujícím proti zneužívání drog a alkoholu. Cenu mu předal sám tehdejší prezident USA, Ronald Reagan.
Darované zisky Victory Tour na charitu
V roce 1984 Michael Jackson daroval 5 milionů dolarů, jeho podíl ze zisku z turné Victory, na charitu.
My jsme ten svět, my jsme ty děti
Michael Jackson a Lionel Richie napsali charitativní singl "We are the world" v roce 1985. Oba umělci byli mezi 39 hudebníky, kteří nahráli píseň. Ta se stala hitem po celém světě a výtěžek šel na pomoc potřebným v Africe a USA. Prodalo se téměř 20 milionů kopií, což z písně dělá jednu z nejprodávanějších písní všech dob.
100% charitě
Michael Jackson věnoval veškerý zisk z prodeje písně „Man in the mirror“ charitě.
Dary do United negro college fondu
Od roku 1985 do roku 1990 Michael Jackson věnoval 500.000 dolarů do fondu United negro college.
Poctěn prezidentem George H. W. Bushem Prezident George HW Bush pochválil Michaela Jacksona za jeho úspěchy a udělil mu zvláštní ocenění Bílého domu "umělce dekády", cenu za uznání jeho hudebního vlivu v průběhu 80. let.
Nadace Heal The World
Michael Jackson založil nadaci Heal the world v roce 1992. Charitativní organizace vozila znevýhodněné děti na ranč Neverland . Organizace také dávala miliony dolarů na pomoc dětem po celém světě, zvláště těm, které byly ohroženy válkou a nemocemi.
Zisky z turné charitě
Michael Jackson začal Dangerous World Tour 27. června 1992 a dokončil ho 11. listopadu 1993. 67 koncertů vodělo 3,5 mil. lidí. Všechny zisky z koncertů byly věnováyn nadaci Heal the world.
Spolu s Lucianem Pavarottim zpíval pro charitu
Michael Jackson a Luciano Pavarottii se spojili na benefičním koncert v Modeně v Itálii v červnu 1999. Koncert byl zaměřen na podporu non-ziskové organizace Warchild. Umělci vydělali milióny dolarů pro uprchlíky z Kosova a také darovali peníze na pomoc dětem z Guatemaly.
Michael Jackson a přátelé - benefiční koncerty
Také v červnu 1999 Michael Jackson uspořádal sérii benefičních koncertů v Německu a Koreji. Vystoupili na nich umělci jako: Slash, Scorpions, Boyz II Men, Luther Vandross, Mariah Carey, AR Rahman, Prabhu Deva Sundaram, Shobana Chandrakumar, Andrea Bocelli a Luciano Pavarotti. Výtěžek byl věnován fondu Nelsona Mandely, Červenému kříži a UNESCO.
Podpora Po 9 / 11
Po útocích na World trade center v New Yorku Michael Jackson pomohl organizovat benefiční koncert United We Stand: What More Can I Give na stadionu RFK ve Washingtonu 21. října 2001. Desítky významných umělců vystoupilo na koncertě a Michael zazpíval píseň What more can I give v jeho finále.
Následující projekty byly sponzorovány Michaelem Jacksonem:
AIDS Project L.A. American Cancer Society Angel Food - založeno 1989, podporuje jídlem rodiny postižnené nemocí AIDS Big Brothers of Greater Los Angeles - podporuje a ochraňuje více než 100.000 dospívajících v USA BMI Foundation - podporuje nadějné muzikální talenty Brotherhood Crusade Brothman Burn Center Camp Ronald McDonald - kemp pro děti s rakovinou Childhelp U.S.A. - pomoc dětem, jídlo, ochrana, léky, vzdělání apod. Children's Institute International - pomoc zneužívaným dětem Cities and Schools Scholarship Fund Community Youth Sports & Arts Foundation Congressional Black Caucus Dakar Foundation Dreamstreet Kids Dreams Come True Charity Elisabeth Taylor Aids Foundation Juvenile Diabetes Foundation Love Match Make A Wish Foundation - splňuje přání nevyléčitelně nemocných dětí Minority Aids Project Motown Museum NAACP National Rainbow Coalition Rotary Club of Australia Society of Singers Starlight Foundation The Carter Center's Atlanta Project The Sickle Cell Research Foundation Transafrica United Negro College Fund United Negro College Fund Ladder's of Hope Volunteers of America Watts Summer Festival Wish Granting YMCA - 28th Street/Crenshaw
Některé z cen, které Michael získal za svou ochotu pomoci:
14. května 1984 Na ceremonii v Bílém domě dal president Ronald Regan Michaelovi Jacksonovi speciální cenu za snahu pomoci v národní kampani proti řízení v opilosti.
Leden 1989 Program „Say Yes To A Youngsters Future“ (řeknětě ano budoucnosti mladistvým) dává Michaelovi Jacksonovi cenu Humanitarian Of The Year Award.
Březen 1989 V Kalifornii byla Michaelovi předána cena Black-Radio-Special Award za jeho humanitární snahy.
22. září 1989 Muzeum dětí odměňuje Michaela Jacksona cenou Best Of Washington 1989, za jeho snahu získat peníze pro muzeum a snahu pomíhat dětem celého světa.
3. února 1990 Japonská cena Role Model Award udělená nikomu jinému než Michaelu Jacksonovi.
5. dubna 1990 Během ceremonie, kde má být Michael představen jako "Umělec dekády" se Michael setkává s prezidentem Georgem Bushem, která mu dává cenu „Point Of Light“. Cenu obdržel za své dlouholeté humanitární aktivity.
14. září 1990 Za podporu nadace Make a wish, the Prince's Trust, the United Negro College Fund a Childhelp USA dostává Michael Jackson cenu „Good Scout Humanitarian Award“
23. října 1990 Michael Jackson společně s Eltonem Johnem dostávájí cenu památky Ryana Whitea.
1. května 1992 Prezident George Bush dává Michaelovi cenu „Point of Light“ za podporu zanedbávaných dětí.
3. června 1992 Organizace „One To One“, která se stará o lepší podmínky života mladistvých, dává Michaelovi Jacksonovi cenu za celoživotní podporu zanedbávaných dětí.
Červenec 1993 Michael Jackson získává cenu "Scopus Award 1993" od Hebrewské univerzity.
Srpen 1993 Michael Jackson získává cenu „Our Children, Our Hope Of Tomorrow“.
17. listopadu 1993 Michael Jackson odmítá Scopus Award, která mu měla být předána už v roce 1984.
12. dubna 1994 2nd Children's Choice Award ceremony in New Yorku uděluje Michaelovi cenu „Caring For Kids“, tato cena se dává celebritám, které podporují děti. Zvolen byl dětmi od 8 do 18 let.
2. listipadu 1995 Michael Jackson získává cenu „Diamont of Africa“.
30. března 1996 Nadace Ark Trust, která chrání práva zvířat, dává Michaelovi cenu Genesis Award společně s cenou 1995 Doris Day Award za videoklip "Earth song", kde upozorňuje veřejnost na týrání zvířat.
1. května 1999 Bollywood awards dává Michaelovi cenu za jeho dlouholeté charitativní aktivity. na ceně je napsáno: "Přestože pochází z amerických tradic, Michael Jackson je ztělesnění staré indiánské duše. Jeho činy jsou vyjádřením filozofie Weda, která pracuje pro lidi, ne pro vlastní zájmy."
Heal the world je charitativní píseň,která inspirovala Mike k založení nadaci roku 1992.(charitativní organizace)
Nadace je pojmenována po jeho charitativním hitu Heal the world foundation.
Cílem charity je:poskytnout lék pro děti a bojovat proti hladu na světě, bezdomovectví, zneužívání dětí a zneužívání.Mike touto charitou chtěl zlepšit podmínky pro děti na celém světě.
Díky této nadaci přepravil 46 tun zásob do Sarajeva a zaplatil maďarským dětem transplantaci jater.
Při světovém turné Dangerous world tour,který začala 27. června 1992 a skončil 11. listopadu 1993.Mike vystupoval pro 3,5 milionu lidí v 67 koncertů.Veškerý zisk z koncertů šel do nadace HTWF.
WE ARE THE WORLD
Je též charitativní píseň z originálního zaznamenání v superskupině USA pro Afriku v roce 1985.Píseň napsal Mike a Lionel Richie,produkoval QuincyJones a Michael Omartian pro album We are the world.Na této písni se podíleli nejlepší zpěváci a zpěvačky na světě.
Cílem této charitativní písně bylo:poskytnout jídlo pro hladovějící děti (konkrétně Afrika-Etiopie),kde během jednoho roku zemřelo milion lidí na hladomor.
Tato píseň vydělala v roce 2010 peníze na pomoc Haiti při ničivém zemětřesení.Janet tam zpívá duet se svým bratrem Mikem (Mike ve videoklipu zpívá svojí část.Tato část je archivní materiál použit z originální nahrávky r.1985).Název písně je:We are the world 25 for Haiti.
(tento klip se mi sem moc nechtělo dávat, protože tato verze se mi nelíbí.Lepší je originální verze.Proč to jsem dávám?Protože je to charitativní píseň,na které se dříve podílel Mike a navíc ji i napsal.)
WHAT MORE CAN I GIVE
Je píseň,kterou napsal Mike podílelo se na ní nejlepší zpěváci a zpěvačky.Inspiraci pro píseň dostal při setkání v Jižní Africe s prezidentem Nelson Mandela.Mike tuto píseň chtěl představit na svém koncertě,ale na konec ji nepředstavil.Také se mu nepodařilo získat oficiální vydání této písně,jako charitativní song pro uprchlíky v kosovské války,která skončila r.1999.
What more can i give byla naplánovaná na vydání jako charitativní píseň,v naději,že 50.000.000 dolarů by se zvýšil na pomoc,kteří přežili a rodinám oběti teroristického útoku 11.září r.2001,to se bohužel nepodařilo.
V r 2002 poprvé zazněla v rádiu.Následující rok 27.3.2003 byla píseň dána veřejnosti prostřednictvím digitálního stahování.Výtěžek z prodeje šel na dobročinné písně pro děti.
Španělská verze
MAN IN THE MIRROR
Mike věnoval veškerý zisk z prodeje písně „Man in the mirror“ charitě.