Kategorie

Chat

nikdo nic nepíše
:

Anketa

Co máte nejraději na Mikovi?

 

Článek

Charitativní činnosti

19.07.2012 01:17 - duita - Mike a děti z celého světa - komentáře (0)

Michael Jackson je podle Guinessovy knihy rekordů pop star, která nejvíce podporuje charitativní organizace. Daroval jim více než 300 milionů dolarů. V roce 1998 a v roce 2003 byl Michael Jackson nominován na Nobelovu cenu míru.
Zde jsou některé z jeho největších nehudebních úspěchů.

PS:Podle mě je to jeden z mála lidí kteří pomohli světu.Je neuvěřitelné jak moc Mike pomáhal a díky němu je na životě mnoho dětí a lidí,někteří jsou dnes na tom lépe. I Love you Michael <3

Michael Jackson Burn centrum

27. ledna 1984 utrpěl Michael Jackson popáleniny druhého stupně na hlavě zatímco filmoval reklamu na Pepsi v Shrine Auditorium v ​​Los Angeles. Pyrotechnika mu zapálila vlasy. Michael Jackson také zažaloval PepsiCo a spor vyřešil mimosoudně za 1,5 milionu dolarů. Peníze byly darovány Brotman Medical Center v Culver City, Kalifornie, kde si Michael léčil své popáleniny. Použití peněz darovali Jackson, Brotman byl schopný dostat to nejlepší dostupná technologie pro léčbu popálenin. Popáleninové centrum bylo později přejmenováno"Michael Jackson Burn Center" na počest Michaela Jacksona a jeho velkorysého příspěvku.


Ocenění od prezidenta Reagana

Michael Jackson byl pozván do Bílého domu 14. května 1984, kde získal cenu za podporu charitativním organizacím bojujícím proti zneužívání drog a alkoholu. Cenu mu předal sám tehdejší prezident USA, Ronald Reagan.Darované zisky Victory Tour na charitu

V roce 1984 Michael Jackson daroval 5 milionů dolarů, jeho podíl ze zisku z turné Victory, na charitu.


My jsme ten svět, my jsme ty děti

Michael Jackson a Lionel Richie napsali charitativní singl "We are the world" v roce 1985. Oba umělci byli mezi 39 hudebníky, kteří nahráli píseň. Ta se stala hitem po celém světě a výtěžek šel na pomoc potřebným v Africe a USA. Prodalo se téměř 20 milionů kopií, což z písně dělá jednu z nejprodávanějších písní všech dob.

100% charitě

Michael Jackson věnoval veškerý zisk z prodeje písně „Man in the mirror“ charitě.


Dary do United negro college fondu

Od roku 1985 do roku 1990 Michael Jackson věnoval 500.000 dolarů do fondu United negro college.


Poctěn prezidentem George H. W. Bushem

Prezident George HW Bush pochválil Michaela Jacksona za jeho úspěchy a udělil mu zvláštní ocenění Bílého domu "umělce dekády", cenu za uznání jeho hudebního vlivu v průběhu 80. let.


Nadace Heal The World

Michael Jackson založil nadaci Heal the world v roce 1992. Charitativní organizace vozila znevýhodněné děti na ranč Neverland . Organizace také dávala miliony dolarů na pomoc dětem po celém světě, zvláště těm, které byly ohroženy válkou a nemocemi.


Zisky z turné charitě

Michael Jackson začal Dangerous World Tour 27. června 1992 a dokončil ho 11. listopadu 1993. 67 koncertů vodělo 3,5 mil. lidí. Všechny zisky z koncertů byly věnováyn nadaci Heal the world.


Spolu s Lucianem Pavarottim zpíval pro charitu

Michael Jackson a Luciano Pavarottii se spojili na benefičním koncert v Modeně v Itálii v červnu 1999. Koncert byl zaměřen na podporu non-ziskové organizace Warchild. Umělci vydělali milióny dolarů pro uprchlíky z Kosova a také darovali peníze na pomoc dětem z Guatemaly.Michael Jackson a přátelé - benefiční koncerty

Také v červnu 1999 Michael Jackson uspořádal sérii benefičních koncertů v Německu a Koreji. Vystoupili na nich umělci jako: Slash, Scorpions, Boyz II Men, Luther Vandross, Mariah Carey, AR Rahman, Prabhu Deva Sundaram, Shobana Chandrakumar, Andrea Bocelli a Luciano Pavarotti. Výtěžek byl věnován fondu Nelsona Mandely, Červenému kříži a UNESCO.


Podpora Po 9 / 11


Po útocích na World trade center v New Yorku Michael Jackson pomohl organizovat benefiční koncert United We Stand: What More Can I Give na stadionu RFK ve Washingtonu 21. října 2001. Desítky významných umělců vystoupilo na koncertě a Michael zazpíval píseň What more can I give v jeho finále.

Následující projekty byly sponzorovány Michaelem Jacksonem:

AIDS Project L.A.
American Cancer Society
Angel Food - založeno 1989, podporuje jídlem rodiny postižnené nemocí AIDS
Big Brothers of Greater Los Angeles - podporuje a ochraňuje více než 100.000 dospívajících v USA
BMI Foundation - podporuje nadějné muzikální talenty
Brotherhood Crusade
Brothman Burn Center
Camp Ronald McDonald - kemp pro děti s rakovinou
Childhelp U.S.A. - pomoc dětem, jídlo, ochrana, léky, vzdělání apod.
Children's Institute International - pomoc zneužívaným dětem
Cities and Schools Scholarship Fund
Community Youth Sports & Arts Foundation
Congressional Black Caucus
Dakar Foundation
Dreamstreet Kids
Dreams Come True Charity
Elisabeth Taylor Aids Foundation
Juvenile Diabetes Foundation
Love Match
Make A Wish Foundation - splňuje přání nevyléčitelně nemocných dětí
Minority Aids Project
Motown Museum
NAACP
National Rainbow Coalition
Rotary Club of Australia
Society of Singers
Starlight Foundation
The Carter Center's Atlanta Project
The Sickle Cell Research Foundation
Transafrica
United Negro College Fund
United Negro College Fund Ladder's of Hope
Volunteers of America
Watts Summer Festival
Wish Granting
YMCA - 28th Street/Crenshaw

Některé z cen, které Michael získal za svou ochotu pomoci:

14. května 1984
Na ceremonii v Bílém domě dal president Ronald Regan Michaelovi Jacksonovi speciální cenu za snahu pomoci v národní kampani proti řízení v opilosti.

Leden 1989
Program „Say Yes To A Youngsters Future“ (řeknětě ano budoucnosti mladistvým) dává Michaelovi Jacksonovi cenu Humanitarian Of The Year Award.

Březen 1989
V Kalifornii byla Michaelovi předána cena Black-Radio-Special Award za jeho humanitární snahy.

22. září 1989
Muzeum dětí odměňuje Michaela Jacksona cenou Best Of Washington 1989, za jeho snahu získat peníze pro muzeum a snahu pomíhat dětem celého světa.

3. února 1990
Japonská cena Role Model Award udělená nikomu jinému než Michaelu Jacksonovi.

5. dubna 1990
Během ceremonie, kde má být Michael představen jako "Umělec dekády" se Michael setkává s prezidentem Georgem Bushem, která mu dává cenu „Point Of Light“. Cenu obdržel za své dlouholeté humanitární aktivity.

14. září 1990
Za podporu nadace Make a wish, the Prince's Trust, the United Negro College Fund a Childhelp USA dostává Michael Jackson cenu „Good Scout Humanitarian Award“

23. října 1990
Michael Jackson společně s Eltonem Johnem dostávájí cenu památky Ryana Whitea.

1. května 1992
Prezident George Bush dává Michaelovi cenu „Point of Light“ za podporu zanedbávaných dětí.

3. června 1992
Organizace „One To One“, která se stará o lepší podmínky života mladistvých, dává Michaelovi Jacksonovi cenu za celoživotní podporu zanedbávaných dětí.

Červenec 1993
Michael Jackson získává cenu "Scopus Award 1993" od Hebrewské univerzity.

Srpen 1993
Michael Jackson získává cenu „Our Children, Our Hope Of Tomorrow“.

17. listopadu 1993
Michael Jackson odmítá Scopus Award, která mu měla být předána už v roce 1984.

12. dubna 1994
2nd Children's Choice Award ceremony in New Yorku uděluje Michaelovi cenu „Caring For Kids“, tato cena se dává celebritám, které podporují děti. Zvolen byl dětmi od 8 do 18 let.

2. listipadu 1995
Michael Jackson získává cenu „Diamont of Africa“.

30. března 1996
Nadace Ark Trust, která chrání práva zvířat, dává Michaelovi cenu Genesis Award společně s cenou 1995 Doris Day Award za videoklip "Earth song", kde upozorňuje veřejnost na týrání zvířat.

1. května 1999
Bollywood awards dává Michaelovi cenu za jeho dlouholeté charitativní aktivity. na ceně je napsáno: "Přestože pochází z amerických tradic, Michael Jackson je ztělesnění staré indiánské duše. Jeho činy jsou vyjádřením filozofie Weda, která pracuje pro lidi, ne pro vlastní zájmy."

Přidej komentář

Autor:
Komentář:
Odřádkování se zachovává, HTML není povolené
Opiš kód:   Kód je nečitelný, ukaž jiný

Komentáře

Zatím žádné komentáře