Kategorie

Chat

nikdo nic nepíše
:

Anketa

Co máte nejraději na Mikovi?

 

Článek

Vyjádření umělců k jeho smrti

19.07.2012 02:38 - duita - Po smrti - komentáře (0)

Lisa Marie Presley:
Před několika lety jsme měli s Michaelem hlubokou konverzaci o životě všeobecně. Nemůžu si přesně vzpomenout na téma, ale ptal se mě na okolnosti kolem smrti mého otce. V jednu chvíli se zarazil, intenzivně se na mě díval a řekl až s klidnou jistotou: "Bojím se, ze skončím jako on, stejným způsobem."

Okamžitě jsem se snažila ho odstrašit od toho nápadu, když v tom momente pokrčil rameny a zakýval jako by mi chtěl dat najevo, že ví, co ví a to je součást toho. 14 let později tu sedím a divám se na zprávy, jak ambulance opouští vjezd do jeho domova, velká brána, davy venku, reportáže, davy před nemocnici, příčina smrti co k ni mohlo vest a vzpomínka na tuto konverzaci na mě dopadla, stejně jako nezastavitelné slzy. Jim předpovězeny konec, těmi co ho milovali a mnou, ale co jsme nepředpověděli, byla, jak moc to bude bolet, až se to nakonec stane. Člověka, kterému si mi nepodařilo pomoct, teď převážejí do LA County na pitvu. Veškera má lhostejnost a odpojení na kterém jsem tak tvrdě leta pracovala, jsou teď v hajzlu a pravě teď jsem zničená.

Řeknu teď co jsem nikdy neřekla, protože chci, aby pro jednou byla venku pravda. Náš vztah nebyl falešný jak byl prezentován tiskem. Ano, byl to neobvyklý vztah, jsme dva neobvyklí lide, kteří nežili normální život a našli spojeni, možná s podezřelým načasováním z jeho strany. Nicméně, věřím, že mě miloval, jak nejvíce mohl někoho milovat a já ho milovala strašně moc. Chtěla jsem ho zachránit před nevyhnutelným, co se právě teď stalo. I jeho rodina a jeho blízcí ho chtěli od toho zachránit, ale nevěděli jak a to bylo před 14 lety. Všichni jsme se strachovali, že toto bude výsledek. V té době, když jsem se ho snažila zachránit, malém jsem ztratila sama sebe. Byl neuvěřitelná dynamická moc a sila, která se nepodceňovala. Když ji použil k něčemu dobrému, bylo to to nejlepší, když ji použil k něčemu špatnému, bylo to opravdu, OPRAVDU zlé. Podprůměrnost nebyl koncept, který by, byť jen na sekundu vstoupil do Michaelova Jacksonova života či jeho činů. Hodně jsem onemocněla a byla citově/duchovně vyčerpaná v mé snaze ho zachránit od určitého sebe-poškožkozovacího chování a příšerných vampýrů a pijavic, které se mu vždy podařilo přitáhnout jako magnet.

Byla jsem v tom po krk, když jsem se o to pokoušela. Mela jsem děti, o které jsem se musela starat, musela jsem se rozhodnout. Nejtěžší rozhodnuti, které jsem kdy musela udělat, co bylo, odejit a nechat ho jeho osudu, i když jsem ho zoufale milovala a snažila se to zastavit, nebo nějak vrátit. Po rozvodu jsem strávila několik let posedlostí po něm a co jsem mohla udelat jinak, mrzelo mě to. Pak jsem byla rozzlobená několik let na celou tu situaci. V jistém okamžiku jsem se stala lhostejnou, až do teď. Když tu sedím zachvácena smutkem, vzpomínky a zmatek na to co bylo moje největší selhání k dnešnímu dni, divám se na zprávy a skoro obraz po obrazu, naprosto stejný scénář, který jsem viděla odehrávat se 16. srpna 1977 se odehrává znovu, právě teď s Michaelem (pohled, který jsem už nikdy v životě nechtěla vidět znovu), přesně jak to předpověděl, jsem opravdu, opravdu zničena.

Všechny špatné zkušenosti nebo slova, která jsem vůči němu cítila v předchozích letech, právě ve mě umřely spolu s nim. Byl neskutečná osoba a jsem šťastna, že jsem se k němu dostala tak blízko, jak jsem byla a že jsem měla tolik zkušenosti a let které jsme byli spolu. Nesmírně doufám že je nyní osvobozen od své bolesti, nátlaku a nepokoje. Zaslouží si byt volný od toho všeho a doufám že je/bude na lepším miste. Také doufám, že všichni ostatní, kteří cítí, že zklamaly ve snaže mu pomoci se mohou osvobodit, protože on snad konečně svobodny je. Svět je v soku, ale on sám nějak nejlépe věděl, jak se jeho osud bude jednoho dne odehrávat, a mel pravdu. Opravdu jsem to teď potřebovala říct, dekuji všem za vyslechnuti.‘‘

"Po Michaelově smrti jsem velmi trpěla a někdy mě to úplně pohltilo a nebyla jsem schoná fungovat. Abych byla upřímná, stále jsem se z toho nedostala. Mám veliké štěstí, že mám tak úžasného manžela, který mě celou dobu podporuje a rozumí mi. Nechával mě o samotě plakat, když jsem potřebovala, ale také plakal se mnou, když jsem nechtěla být sama. Také mi samozřejmě pomáhalo psaní písní."

,,Jsem nesmírně smutná a zmatená, zničená žalem za jeho děti, které pro něj byly vším, a také za jeho rodinu.''

Madonna:
"Nemůžu přestat oplakávat tuhle smutnou zprávu. Vždycky jsem Michaela Jacksona obdivovala. Svět ztratil jednoho z velikánů, ale jeho hudba bude žít navěky! Upřímnou soustrast jeho třem dětem a dalším členům jeho rodiny. Bůh jim žehnej‘‘

"Strávili jsme spolu dost času a napsala jsem pro něj nějaké texty, ale on nechtěl být až tak provokativní. Když jsem se dozvěděla, že zemřel, první slovo, které mě napadlo, bylo "opuštěn". Všichni jsme ho opustili, zabalili a zavřeli do krabice, na kterou jsme napsali "podivín". Cítila jsem bolest, když jsem viděla, co všechno o něm média říkaly a psaly - věci jako že obtěžoval malé děti - a přitom neměli jediný důkaz. Mě se to stalo také. Když jsem adoptovala Davida, obvinili mě, že jsem ho unesla."

Whitney Houston:
"Mám tolik krásných vzpomínek na něj. Znám jeho rodinu alespoň dvacet let. Tohle prostě nemůže být pravda. Nemůže. Mluvil se mnou hodně po telefonu, ale nechtěl se sejít osobně. Nikdy jsem nepotkala nikoho jako on. Jsem tak smutná, že to skončilo takto.‘‘

Jennifer Baten:
"Bolo neuveritelné stáť na pódiu pred 60 až 80 tis. ludí, ktorí poznali všetky slová jeho piesní a boli z neho úplne mimo. Bolo tam cítiť lásku". Jennifer zdôraznila Michaelovu schopnosť dodať piesňam magické prevedenie, či už tancom alebo špeciálnymi efektmi: "To, čo dostávalo mňa, bola pridaná hodnota, ktorá spočívala v zábave. Jeho piesne boli len začiatkom".

Orianthi:
"Michael snad ani neměl ego, byl skromný a povětšinou i ostýchavý. Nechtěl, abychom byli nervózní. Záleželo mu na tom, abychom naši energii přenesli do davu. Opravdu jsme si to užívali."


Lisa Minnelli:
,,Byl to milý, jemný a okouzlující muž, jeden z největších umělců, kteří kdy žili.''

Chuck D (rapper):
‘Zemřel na zlomené srdce a zlomenou duši ... Byl obětí drogy (zvané) celebrita a nikdy se nenaučil jí odvyknout.'

Justin Timberlake:
,,Ztratili jsme génia a skutečného vyslance nejen popové, ale veškeré hudby. A já budu navždy hýčkat okamžiky, které jsem s ním sdílel na pódiu, i veškeré věci, které jsem se od něj o hudbě naučil.''

"Vyrůstal jsem v Tenessee a úplně jsem tehdy nechápal, jaký fenomén Michael Jackson je. Pak jsem se přestěhoval a začal dělat na své kariéře. V té době jsem začal objevovat jeho hudbu a zjistil jsem, že z 99.79 procent jsou jeho písně naprosto dokonalé a ten zbytek jsou také umělecká díla. Michael Jackson dokázal do své hudby a do svého hlasu dát takovou energii, že ho posloucháte a víte, kdy se u toho smál nebo tancoval. Nikdo nemůže nahradit tak kvalitního zpěváka."

Steven Spielberg:
,,Stejně jako nebude další Fred Astaire nebo Chuck Berry nebo Elvis Presley, tak už nikdy nebude nikdo srovnatelný s Michaelem. Jeho talent, jeho úžasnost a jeho záhadnost z něj činily legendu.''Martin Scorsese:
,,Když jsme spolupracovali na albu Bad, žasl jsem nad jeho absolutním pohybovým mistrovstvím na jedné straně a hudební na druhé. Každý krok, který udělal, byl naprosto přesný a zároveň plynulý. Bylo to jako se dívat na rtuť v pohybu.''Beyoncé:
,,Měl větší dopad na muziku než kterýkoli jiný umělec v historii. Byl tím, čím se všichni snažíme být. Miluju tě, Michaele.''

Céline Dion:
,,Od začátku kariéry byl mým idolem. Měla jsem jeho plakát na zdi.''

Britney Spears:
“Strašně jsem se těšila až uvidím jeho show v Londýně. V Evropě jsme měli koncertovat ve stejnou dobu a já měla v plánu, že se na něj doletím podívat. Byl mi inspirací celý můj život, jsem z jeho odchodu zničenáQuincy Jones:
"Jsem naprosto zdrcen z té tragické a nečekané zprávy. Že Michael Jackson odešel v tak mladém věku, k tomu prostě nemám slov. Muzika, kterou jsme stvořili na deskách Off the Wall, Thriller a Bad se hraje dodnes na celém světě, protože on měl všechno - talent, půvab, profesionalitu a oddanost. Byl dokonalý umělec, jeho odkaz bude žít napořád. Dnes jsem přišel o svého malého bratra a o kus vlastní duše

Berry Gordy:
"Jsem šokován tak, že se to slovy ani nedá vyjádřit. Je to jako sen – špatný sen. To snad ani nemůže být pravda. Jak vůbec může být Michael Jackson mrtev? Už v dětství byl Michael na svůj věk hodně muzikantsky vyspělý a neuvěřitelně chytrý. Když jsem ho poprvé slyšel jako desetiletého zpívat píseň “Who´s Lovin´You” od Smokeyho, bylo to jako by s tou písní žil nejméně padesát

Ciara:
"R.I.P. MJ Skutečně to moc bolí, když vím, že už nejsi mezi námi. Nedokážu zastavit slzy ... Vydláždil jsi mně cestu. Zbožňuju Tě.

Yoko Ono:
S jeho obrovským talentom nám Michael Jackson neustále dodával silu, inšpiráciu a radosť. Vedel, že svet k nemu nie je milý z rôznych dôvodov, a niektoré pramenili priamo z rasizmu. Muselo to byť pre neho velmi ťažké. Láska, ktorú sa snažil od sveta získať, sa rovnala bolesti, ktorá z toho pramenila.
Michael, teraz si už od toho všetkého oslobodený. Odpočívaj v pokoji.
Nikdy na teba nezabudneme a budeme Ťa milovať, pre všetko, čo si pre nás bol.
S láskou
Yoko Ono Lennon

Paula Abdul:
"Spomínam na Michaela Jacksona, skutočnú legendu, ktorou bol a naďalej bude..doprajem si čas nad tým celým dnes

MC Hammer:
"Nech pohyb a odkaz Tanečníka naďalej pohýna duše ludí k radosti, mieru, obnoveniu a sláve. Boh žehnaj Michaela Jacksona."

Serena Williams
"Dnes si uctievame Michaela Jacksona pre jeho lásku, hudbu a genialitu. Stále som v šoku. Prosím, podelte sa, ktoré sú Vaše najoblúbenejšie piesne. Thriller je skvelý. Remember The Time je tiež taká klasika. Život je krátky, ale jeho hudba nikdy nezomrie. MJ sa dostalo vela hrubých slov, ale dúfam, že ludia pochopia a prestanú súdiť."


Slavný pěvěcký učitel Seth Riggs:

"Posledních 32 let jsem s Michaelem úzce spolupracoval, jako jeho učitel zpěvu a jeho přítel. Prošli jsme už tolika koncerty, ale nikdy nebylo nic jako This is it turné. Pracovali jsme neúnavně každý den, protože Michael chtěl, aby to bylo perfektní ve všech směrech. Myslel na všechno a chtěl být perfektně připraven jak vokálně tak i v jiných oblastech.

Smrt Michaela přišla jako obrovský šok a zaplnila mě smutkem. Ztratil jsem nejen neobyčejného žáka, ale zejména mého přítele. V této chvíli jsou milióny lidí zahlceny zprávami a spekulacemi z tisku. Já si stojím za tím, že Michael byl v pořádku a nemohl se dočkat až turné začne. Chtěl svým fanouškům poskytnout něco tak skvělého, co je vůbec v lidských možnostech. Toto je moje jediné prohlášení a cokoliv je podáváno, jako že vyšlo z mých úst, není pravda. Věřím, že jeho smrt byla náhoda.

Doufám, že v této době, kdy všichni truchlíme, se dokážeme zaměřit na to, jak úžasný Michael byl a nebudeme se zaměřovat na negativa. On byl paprskem světla, génius, a měl by být pamatován pro všechny ty poklady, které tu zanechal. Jsme požehnáni, že jsme mohli žít v době společně s ním."

Kenny Ortega:
"Byl jsem s Michaelem na turné ve východní Evropě a šli jsme spolu do sirotčince. Pamatuji si, jak jsme tam přišli a Michael se koukal kolem a byl potichu. Podmínky byly docela špatné. Pak jsem ho viděl, jak šeptá lidem nějaké věci, mezi tím, co si hrál s dětmi. Později jsem zjistil, že řekl, že se do zítřka musí změnit spousta věcí, děti budou mít čisté povlečení, bude se o ně starat více personálu, jinak žádný koncert nebude. Viděl jsem ho, jak vstoupil do toho sirotčince v Rumunsku a během 24 hodin naprosto změnil podmínky těch dětí - a to nikdy nezapomenu. Tenhle chlapík měl to největší srdce ze všech. Opravdu měl. Celé tohle bylo součástí jeho mise. Nejenom koncertovat, ale také pomáhat. Vždycky chtěl vědět, co má ve kterém místě udělat, aby když bude odjíždět, opustil to místo a zanechal po sobě jen dobré. O kolika lidech můžete říci to samé?"

Rodney Jerkins:
"Oslavoval jsem 25. narozeniny a Michael Jackson mi řekl, abych dnes oslavoval i svoji matku, protože to ona mi dala život a díky ní můžu oslavovat narozeniny. Od té doby oslavuji své narozeniny a zároveň mojí maminku. Michael mi to řekl a já to dělám. Kdyby tu byl, jeho show by byla úžasná... Dnes by měl narozeniny a jeho oslava by byla asi soukromá, protože on si hodně cenil soukromí. Vyrůstal jsem na Michaelovi a pak se mi splnil tenhle sen a já s ním mohl pracovat. Byla to ta nejkreativnější a nejhodnější lidská bytost, kterou jsem kdy potkal. Michael Jackson jako osoba byl úžasný. Velmi ostýchavý, ale vtipálek. Byl velmi spontánní. Udělali jsme společně skvělou hudbu a jeho fanoušci by to určitě nadchlo. Právě jednám s autoritami a snažím se vyjednat vydání tohoto materiálu. I když je Michael pryč, jeho hudba stále žije. A já vím, že hudba byla pro něj to nejdůležitější. Teď je tu nová generace dětí, které teprve začaly objevovat jeho hudbu."Siedath Garrett:
"Asi si umíte představit, že za posledních pár dni jsem dostala stovky emailů a odkazů, ve kterých se mě ptali jako mi je, doufajíc, že jsem ok. Žádali mě ze CNN, E!Online a všech těch extra medií, abych povídala o Michaelovi. A já jsem si pomyslela, "nikdo mě neprosil, abych mluvila o Michaelovi v úterý, ani v středu", teď chce každý poslouchat kdejakou špinavost, kterou bych mohla povědět a dodat do toho všeho mediálního svinstva. Nemám co prozradit. (...) Nevím nic o jeho osobním životě, vím jen to, že jeho hudba se mě dotkla. To je všecko, co vím."

Ricky Martin (zpěvák):
"Jsem velmi smutný. Nikdo nebude schopen nahradit jej. Vím ale, že světlo, které mu vyzařovalo z jeviště, bude žít dál s námi všemi, kteří ho viděli. Byl to skvělý učitel čisté hudební inspirace.“

Elizabeth Taylor (herečka):
„Zlomilo mi to srdce. Milovala jsem Michaela a nedovedu si představit život bez něj. Měli jsme tolik společného. Když jsem slyšela tu zprávu, tak jsem zrovna balila své oblečení, jelikož jsem měla jet do Londýna, kde se chystal koncertovat. Pořád tomu nemůžu uvěřit.“Arnold Schwarzengger (herec, kalifornský guvernér):
„Ztratili jsme úžasného umělce a ikonu populární hudby. Mé myšlenky a motlitby směrují k rodině Michaela Jacksona, ale také všem jeho přátelům a fanouškům.“

IceT (zpěvák):
„Odpočívej v pokoji, Michaele. Ať si lidé říkají, co chtějí, ale ty jsi byl 100% originální. Budeme tě navždy milovat, chybíš nám.“

Herec a zpěvák Jamie Foxx:
„"nelze říct dost o tom, co nám Jackson dal v hudbě a kultuře. Lidi jako on bereme za samozřejmost, on chtěl dávat skvělou hudbu a dělal to, každý svůj den věnoval nám."


Americký prezident Barrack Obama:
„Je to velká ztráta nejen pro Ameriku, ale celý kulturnísvět“

Vyjádření umělců z ČR

Matěj Ruppert, člen skupiny Monkey Business:
„Je to velká rána, znamenal strašně moc pro můj hudební vkus. Byl geniální osobností, která utvářela dějiny nejen populární hudby 20. století podobně jako třeba Beatles .“

Petra Janů (zpěvačka):
„Byl to fenomén. Nikdy nezapomenu na jeho hlas a taneční kreace, stejně tak na videoklipy a spolupráci s Paulem McCartneyem.“

Roman Holý (hudebník):
„Jsem moc smutný, prožil jsem intenzivně všechny jeho desky, do poslední chvíle jsem sledoval každý jeho krok. Je to velká ztráta.“

Ondřej hejma:
„U Jacksona člověk nikdy neví, zda se nějakým způsobem nepřevtělil a neužívá si někde v džungli.Je to každopádně velká ztráta, čekal se jeho veliký comeback, který se už asi neuskuteční. Ať už je v té džungli, nebo doopravdy mrtvý “


Jaroslav Špulák, hudební publicista:
„Když jsem se kolem půlnoci dozvěděl, že Jackson zemřel, zjistil jsem, že mi bude ten jeho příběh z hudebního světa chybět. Neměl jsem jako český žurnalista možnost být mu nablízku, ale jsem přesvědčen, že svou úspěšnou kariéru vybudoval obrovským úsilím, které by mohlo být příkladem pro všechny. A kromě toho byl skvělý! „

Vladimír Vlasák:
„Michael Jackson byl každopádně fenomenální zpěvák, který stál u takové sametové revoluce v populární hudbě 80. let, díky které se v hitparádách definitivně prosadili černošští umělci „

Přidej komentář

Autor:
Komentář:
Odřádkování se zachovává, HTML není povolené
Opiš kód:   Kód je nečitelný, ukaž jiný

Komentáře

Zatím žádné komentáře