Kategorie

Chat

nikdo nic nepíše
:

Anketa

Co máte nejraději na Mikovi?

 

Poslední komentáře

rozhovor s Debbie Rowe 1997
Laura Woods: Dobrý den, jmenuji se Laura Woodsová, procházel jsem článek a zjistil jsem, že se jmenuje doktor Akpabio....
rozhovor s Debbie Rowe 1997
Laura Woods: Dobrý den, jmenuji se Laura Woodsová, procházel jsem článek a zjistil jsem, že se jmenuje doktor Akpabio....
Krásné Velikonoce všem :o)
kristýna: love michael jacksone you my how
rozhovor s Debbie Rowe 1997
RITA: To Dr.SUNNY ho můžete e-mailem, pokud budete potřebovat pomoc v jejich vztahu drsunnydsolution1@gmail.com...
Šok a konec světa pro mnohé fanoušky nasvětě
Alan: Kompliment sezóny ALL a môžu v tejto sezóne prinášajú radosť a šťastie na vašej rodinou a prináša aj...
rozhovor s Debbie Rowe 1997
žaneta michalcová: Michael je ůžasný. Když ho sleduji vždy se mi rozbuší srdce. Působí na mě ůchvatně. Jsem jeho velká...
Pohřeb
helca huckova: Milujute Michali miluju te moc obdivujun te dotet laska mmoje proc si umrel a nacco chcito vjedet...
Debbie Rowe,poprvé o vztahu s MJ a jak to bylo doopravdy s dokumentem Soukromí MJ.
kika: hele lidi mate vic nez pravdu to ho cloveka bychom mnely mit navzdy v srdci a nikdy ho neopustit tak...

Archív - Leden 2012

Pojďte zavzpomínat na Michaela. Budou to už tři roky

30.01.2012 20:46 - duita - Mike :* - komentáře (0)

Je to těžko uvěřitelné, ale letos uběhnou už tři roky od smrti Michaela Jacksona. Touha fanoušků vidět a slyšet jeho tvorbu naživo je pořád neutišitelná, a proto vznikla i show Forever King of Pop, která vytváří softikovanou iluzi, že je král popu stále s námi.

povstali noví Michaelové....

Hudební a taneční show, která se zastaví v březnu ve čtyřech městech ČR, nešetří kostýmy, efekty ani počtem účinkujících.

"Živá 2,5hodinová muzikálová show nabízí perfektního živého Michaela Jacksona, další vystupující zpěváky, gospelový sbor, tanečníky a kaskadéry, živou doprovodnou skupinu, kostýmy, velkoplošnou videostěnu, kulisy a další doprovodné efekty," slibuje mluvčí Pragokoncertu Lucie Marková.

Zazní všechny nejdůležitější hity jako Billie Jean, Beat It, Thriller, Bad, ABC, I Want You Back, Black Or White, I Just Can´t Stop Loving You atd. Představení nabídne i "živé klipy" k Thrilleru a Smooth Criminal.

Jackson zemřel 25. června 2009 na předávkování anestetikem propofol, které mu doktor Conrad Murray podával jako lék na nespavost. Byl a je největší popovou hvězdou všech dob, v osmdesátých letech dokázal prodat i 100 miliónů kusů jednoho řadového alba.

Vstupenky se prodávají v sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticket-Art.


Dcera Michaela Jacksona roste do neskutečné krásky a má neuvěřitelně hypnotizující pohled

30.01.2012 20:32 - duita - Paris Jackson - komentáře (3)

Třináctiletá Paris Jackson pomalu dospívá a je jasné, že s každým rokem roste do krásy. Co však na první pohled upoutá snad každého, jsou její kočičí oči blankytně modré barvy. Ty si dcera popového krále během premiéry Michael Jackson: The Immortal World Tour v losangeleském Staples Centre ještě zvýraznila hnědými stíny a černými linkami kolem očí. Přestože už působila jako mladá slečna, dítě v sobě zapřít nechtěla, a tak si oblékla svetr s portrétem Goofyho od Disneye.


The Immortal World Tour je představení talentovaných akrobatů ze světoznámého uskupení Cirque Du Soleil, kteří tak tímto mistrovským dílem vzdali hold zesnulému zpěvákovi. Paris se na premiéru přišla podívat i se svými bratry - Princem (14) a Blanketem (9). Ani jedno z Jacksonových dětí přitom živé vystoupení svého otce nikdy nevidělo. Michael zemřel v roce 2009 jen pár měsíců před obrovským plánovaným turné padesáti koncertů.

Na události se ukázalo plno známých osobností jako Rihanna (23), Justin Bieber (17), několik sourozenců Michaela Jacksona, zpěvačka Brandy a další. ■

You are my sun

29.01.2012 03:17 - duita - Mike :* - komentáře (0)

Michael jeho slavné výroky,jeho pohled na svět

29.01.2012 01:50 - duita - Mike :* - komentáře (0)

Jsem jako každý jiný člověk. Říznu se a krvácím. A lehce mě uvedete do rozpaků.

Dokonce i doma se cítím osamělý. Někdy sedím v pokoji a pláču. Je pro mě těžké navazovat přátelství a o některých věcech prostě nemůžete mluvit s rodiči. Někdy se tak jenom procházím kolem sousedství a doufám, že najdu někoho, s kým můžu mluvit. Obvykle to ale jen obejdu a vrátím se domů. Michael v rozhovoru na konci 70. let

Raději bych si useknul ruku, než bych ublížil dítěti.

Jsem černý američan a jsem pyšný na svou rasu. Jsem pyšný na to, kdo jsem. Mám v sobě hodně hrdosti a důstojnosti.

Protože to vyšlo v novinách, neznamená to, že je to slovo boží.

Snažím se být tak originální jak jen to jde bez vědomí naplnění nějakých statistik, jde to prostě z duše a ze srdce.

Nejlepší vzdělání, které můžete dostat, je pozorovat opravdové mistry při práci.

Pohybuji se po světě buť během, anebo se schovávám. Nemůžu zajít do parku nebo do obchodu. Stále se schovávám ve svém pokoji. Pak se cítíte, jako byste byli ve vězení.

Sláva s sebou přináší osamělost. Lidé si mysli, že máte všechno, že můžete jít kam chcete a dělat co chcete. Pravdou ale je, že hladovíte po úplně základních jednoduchých věcech.

Můj nevětší strach je, že budu špatně citován. Jediné slovíčko může být vloženo do vašeho prohlášení a změnit tak úplně význam nebo zabarvení toho, co jste chtěli říct. Později lidé začnou překrucovat všechno, co jste řekli a proto odmítám veškeré rozhovory. Nemám rád, když mě špatně prezentují mým fanouškům. Chápu, že nezastavím drby, ale pokud jde o něco vážného a oni vás špatně citují, tak to je potom velmi špatné. Takže nemohu-li být citován pořádně, pak nechci být citován vůbec.

Starám se o to, aby mi bylo dobře zaplaceno za to, co dělám. Když se pro něco rozhodnu, dám do toho celé své srdce a duši. Dám do toho všechno a čekám, že mi za to bude zaplaceno. Člověk, který pracuje, by měl jíst. Je to tak prosté.

Požadují tohle a chtějí, abyste udělali to a to. Oni si myslí, že vás vlastní, že vás vyrobili. Pokud si nevěříte, zblázníte se. Je to stejné jako s rozhovory. Když mluvím, řeknu vždycky přesně, co si myslím a ono to může znít druhým divně. Já jsem ten druh člověka, který vždycky vysype všechno, i když je to tajemství. A já vím, že některé věci by měli zůstat soukromé.

Nemám slov, abych vyjádřil, co cítím při čtení knih. Trávím spoustu času čtením, protože to velmi miluji. Dokážu se v té knížce úplně ztratit a zapomenout, kde jsem. Filozofie je můj oblíbený předmět. To, co je skvělé na čtení, je, že na jednom řádku můžete narazit na něco, co jste se snažili vyjádřit celý život, nebo něco, na co jste se snažili přijít celý život.

Nikdy jsem nebral drogy ani nepil alkohol. Nikdy jsem nebyl opilý. Ochutnal jsem šampaňské, ale nepiji ho. A když lidé dělají přípitky, prostě si vezmu sklenici.

Nejsem žádný anděl, vím to.

Celý život se ke mně lidé chovají jinak než k ostatním a to vás udělá ostýchavé.

Když se objevím ve společnosti více žen, udělají ze mě sexuálního maniaka. Pokud se objevím ve společnosti jen jedné ženy, všichni se mě snaží s ní oženit.

Já tam vždycky sedím (na koncertech jiným umělců) a říkám si: „ Prosím, nevolejte mě na jeviště, já se hrozně stydím!“ Ale v okamžik, kdy se tam dostanu, začnu se ovládat. Být na jevišti je magie. Nic se tomu nevyrovná. Cítíte energii všech lidí v publiku. Cítíte to po celém těle a v okamžik, kdy vás zachytí světla, všechno je pryč. Přísahám.

Člověk si přeje, aby se ho dotkla pravda a aby ji mohl interpretovat tak, že bude schopen vyjádřit, co cítí a prožívá, ať už je to beznaděj nebo radost - a vyjádřit to způsobem, který přidá život další smysl. Doufá, že se tím dotkne i těch druhých. To je umění ve své nejvyšší formě. tyto okamžiky osvícení jsou tím, pro co chci žít.

Tyto Vánoce jsem přijel zpátky se svého turné v Japonsku a Elizabeth vyzdobila celý dům. Bylo to úžasné. Nikdy před tím jsem neoslavoval Vánoce nebo narozeniny. Nikdy. Vždy to byla jen práce.

Bůh vystavil mě a mé sourozence mnohým zkouškám - naše veliká rodina, náš maličký dům, směšně málo peněz, se kterými jsme museli vyjít, a dokonce i ty žárlivé děti ze sousedství, které nám házely kameny do oken, když jsme zkoušeli, a řvaly na nás, že stejně neuspějeme. když tak myslím na maminku a naše první léta, můžu vám říct, že jsou na světě odměny, které mají daleko větší hodnotu než peníze a veřejné uznání a ceny.

Místo toho, abychom své děti více milovali, instalujeme do škol detektory kovu.

Na všech zdech v mém pokoji je Peter Pan. Četl jsem všechno co Barrie napsala. Naprosto se ztotožňuji s Peterem Panem, ztraceným chlapcem ze Země Nezemě.

S bratry jsme si byli mimořádně blízcí. Vyváděli jsme všelijaké skopičiny a tropili spoustu kanadských žertíků sobě navzájem i lidem, kteří s námi pracovali. Nebyly to příliš drastické rošťárny - nevyhodili jsme například žádný televizor z hotelového okna, ale na nejrůznější hlavy vyteklo velmi mnoho vody. Vždycky jsme čekali, až náš hlavní bezpečák Bill Bray usne. A pak jsme na hotelových chodbách pořádali ztřeštěné závody v rychlochůzi, polštářové bitvy, pěstní zápasy, války s holicím krémem, na co si vzpomenete. Řádili jsme jako blázni. Z hotelových pokojů jsme shazovali nafukovací míče a papírové pytlíky naplněné vodou a se zájmem jsme sledovali, jak se dole rozprsknou. Pak jsme se mohli potrhat smíchy.

Miluji fanoušky a oni jsou důvodem mé profesionální existence. Když venku dělám nějakou show a vidím fanoušky zpívat a tancovat, to miluji nejvíc. Je to ten nejúžasnější pocit na světě.

Ta děvčata to myslela smrtelně vážně. A do dneška myslí. Neuvědomují si, že mohou člověku ublížit, protože to dělají z lásky! myslí to dobře, ale mohu vás ujistit, že to řádně bolí, máte pocit, že se udusíte, že vám potrhají ruce a nohy. Chaňapou po vás tisíce rukou, jedna vám vyvrací zápěstí, druhá vám stahuje hodinky. Popadnou vás za vlasy a tahají, a to bolí jak čert. Padáte, jste celí pomlácení, poškrábaní, podrápaní. Do dneška z toho mám plno jizev a o každé si pamatuju, ve kterém městě jsem ji utržil. Nejdůležitější je pamatovat na to, abyste si rukama zakryly oči, protože ženy v takových citových záchvatech mohou zapomenout, že mají nehty. Vím, že fanouškové to myslí dobře a miluju je za jejich entuziasmus a podporu, ale davové scény mi nahánějí hrůzu.

Nevím, co bych dělal, kdybych nezpíval. Ale nebojím se, vždyť o tom můžu přemýšlet celý zbytek života.

Jednoho den jsem přemýšlel o svých vlastních dětech, Princi a Paris, a o tom, jak bych si přál, aby se na mě dívali, až vyrostou. Určitě bych chtěl, aby si pamatovali, jak jsem vždycky chtěl, aby byly se mnou, ať už jsem jel kamkoliv, jak jsem se vždycky snažil upřednostňovat je před vším ostatním. Jejich životy jim ovšem také přinesou svá úskalí. Protože moje děti jsou neustále pronásledováni paparazzi, nemůžou se mnou vždycky do parku nebo do kina. A tak, co když vyrostou a odsoudí mne a to, jaký vliv měly mé volby na jejich životy? „Proč si nám nedal normální dětství?“ mohou se zeptat. V tem okamžik se budu modlit, aby zapochybovali a řekli si: „Náš tatínek dělal co mohl vzhledem k výjimečným okolnostem, kterým musel čelit. Možná nebyl dokonalý, ale byl to vřelý a slušný člověk, který se nám snažil dát všechnu lásku světa.“ Doufám, že se budou vždy soustředit na ty pozitivní věci a ústupky, které jsem pro ně ochotně udělal a ne, že budou kritizovat všechno, čeho se museli kvůli mne vzdát, nebo všechny mé chyby, kterých jsem se dopustil a kterých se určitě ještě dopustím při jejich výchově.“

– z Michaelova oxfordského proslovu 2001

Na zvířatech mi připadne báječné to samé, co na dětech. Ta čistota, ta čestnost, kdy vás za nic neodsuzují, nic po vás nechtějí - jen být vašim přítelem.

Jak říká staré indiánské přísloví: Nikdy nikoho neodsuzujte, dokud jste nechodily 2 měsíce v jeho mokasínách.“ Většina lidí mě nezná, a proto o mne píší věci, ve kterých většina z toho není pravda. Často pláču, protože to bolí a dělám si starosti o všechny děti světa. To pro ně žiju. Kdyby člověk nemohl psát o charakteru, ale jen o tom, co může dokázat, historie by se nemohla psát. Zvířata nezabíjí ze zákeřnosti, ale protože chtějí přežít, a ti, co kritizují jsou stejní, oni chtějí naši KREV, ne naši bolest. Ale přesto musím být schopný hledat ve všem pravdu. Ale musím to vydržet kvůli tomu, kdo mne sem poslal, kvůli světu, kvůli dětem. Ale mějte slitování, protože už krvácím hodně dlouho.

Michaelův dopis mediím 1988

Mám rád všechny naše fanoušky, dokonce i ty, kteří mě označují za roztomilého. Ale já rostu každým dnem a tak by mi už mohli říkat jinak!“

Michael v době skupiny Jackson 5

Myslím, že být s rodinou mi připadne zábavnější než cokoliv jiného. Naučí tě to skutečný význam lásky, starostlivosti, dávání ze sebe neustále 100%. A zatím to bylo dost radostné.“

Média vytvářejí tolik negativních příběhů jen pro to, aby prodaly noviny. Teď bych se nerad srovnával s ostatními slavnými lidmi, ale jim to dělaly také....Kennedy, Ghandi, dokonce i Kristovi. Nerad bych se ale zítra dočetl, že jsem prohlásil, že jsem Ježíš!

Chci být skvělý bavič..chci pro svět mír a rád bych měl jednoho dne vlastní vilu“

Michaelova 3 přání v mateřské školce.

Někdy mám pocit, jako bych byl na konci života, bylo mi osmdesát let a lidé mě jen poplácávali po zádech. Tak to dopadá, když člověk začíná tak mladý.

Z rozhovoru z osmdesátých let

----

Z knihy Tanec jako sen....

Láska

Láska je podivná, chceme-li ji popsat. Je snadné ji cítit, ale je tak prchavá, chceme-li o ní mluvit. Je jako kousek mýdla ve vaně - člověk ho má v ruce, dokud ho nedrží příliš pevně. Někteří lidé stráví své životy hledáním lásky mimo ně. Myslí, že ji musí pevně uchopit, aby ji měli. Ale láska jim vyklouzne jako mokrý kousek mýdla. Držet lásku není nesprávné, ale je třeba naučit se ji držet lehce, mazlivě. Nechat ji letět, když chce. Když může být svobodná, je láska tím, co dělá život plným, plným radosti a objevů. Je tekutinou a energií, která podněcuje mou hudbu, můj tanec, vše. Pokud je láska v mém srdci, pak je všude.

Děti

Děti mi ukazují svými čtveráckými úsměvy boha v každém člověku. Tato prostá dobrota jim vyzařuje přímo ze srdcí. Chce-li dítě čokoládovou zmrzlinu, prostě si o ni řekne. Dospělí se zapletou do problému, zda zmrzlinu jíst, či ne. Dítě si ji prostě spokojeně vychutnává. Co se potřebujeme od dětí naučit, není dětinskost. Jejich společnost nás spojuje s hlubokou moudrostí života, která je neustále přítomná a pouze žádá, aby byla prožita. Nyní, když je svět tak zmatený a jeho problémy tak složité, cítím, že potřebujeme své děti více než jindy. Jejich přirozená moudrost ukazuje cestu k řešení, které leží, čekajíc na poznání, v našich vlastních srdcích.

Poslední slza

Tvá slova mne bodla do srdce a já jsem ronil slzy bolesti. "Táhni!" vykřikl jsem. "Toto jsou poslední slzy, které kvůli tobě vypláču." Tak jsi odešla. Čekal jsem hodiny a ty ses nevrátila. Té noci opuštěný jsem ronil slzy zoufalství. Čekal jsem týdny, tys však neměla co říci. Když jsem pomyslel na tvůj hlas, tekly mi slzy opuštěnosti. Čekal jsem měsíce, ale tys pro mne nezanechala žádné znamení. V hloubi srdce jsem ronil slzy beznaděje. Je divné, že všechny ty slzy nedokázaly odplavit bolest! Pak náhle jedna myšlenka lásky pronikla mou hořkostí. Vzpomněl jsem si na tebe v jasu slunce, s úsměvem tak sladkým jak májové víno. Začaly mi téct slzy vděčnosti a ty ses zázračně vrátila. Měkké prsty se dotkly mé tváře a ty ses ke mě sklonila s polibkem. "Proč jsi přišla?" zeptal jsem se. "Utřít tvou poslední slzu," odpověděla jsi. "Byla to ta, kterou jsi šetřil pro mě."

Odvaha

Je pozoruhodné, co vyžaduje odvahu a co nikoliv. Když vstupuji na scénu před tisíce lidí, necítím se být statečný. Daleko víc odvahy je třeba k vyjádření svých skutečných pocitů jedné osobě. Když přemýšlím nad odvahou, myslím na Zbabělého lva z pohádky Čaroděj ze země Oz. Ten vždy prchal před nebezpečím. Často plakal a třásl se strachem. Ale také se dělil o své skutečné pocity s těmi, které miloval, i když ne vždy se mu tyto pocity líbily. To vyžaduje opravdovou odvahu, odvahu být důvěrný. Vyjádřit své pocity není totéž jako vzdát se někomu - znamená to přijmout své srdce a řídit se jím, ať říká cokoliv. Když má člověk odvahu být důvěrný, ví, kdo je, a nechá ostatní, aby to viděli. Je to děsivé, protože se cítí tak zranitelný, tak vystavený odmítnutí. Ale bez smíření se se sebou je tento typ odvahy, který předvádějí hrdinové ve filmu, prázdný. Odvaha být čestný a důvěrný otevírá cestu k sebeobjevení. Nabízí to, co si všichni přejeme, slib lásky.

Pokud věříte -překlad písně If you only believe

29.01.2012 01:32 - DiMi - Mike :* - komentáře (0)

Když svět je smutný a bezútěšný

jako v nebi na pevné zemi

, kdy je svět chladný a unavený

Láska může otočit kolem

Pokud si jen věřit

jen věří v požehnání života

v dobrém i jen a spravedlivé a správné

pokud věříte

Pokud si jen věřit

jen věří v požehnání života

v čisté a zdravý a pravda a světlo

v sílu lásky

Pokud žijete ve strachu z ohrožení

Můžete uvést toto do konce

jen tím, že odstartuje pomáhal cizím

změnit jej na přítele

Radujte se a mě potěšil

a my květ, jen implantát semeno

Když dáte dárek z lásky, budete Dozvědět se

, že budete mít rádi na oplátku

Pokud si jen věřit

jen věří v požehnání života

v dobrém i spravedlivé a poctivé a správné

v sílu lásky

Pokud si jen věřit

jen věří v požehnání života

v čisté a zdravý a pravda a světlo

v sílu lásky

A pokud opravdová láska je to, co opravdu cítíte

můžete vymazat světě smutku

najdete rádi, že máte opravdu dát

můžete vytvořit velké zítra

Je tu třeba nyní pomocnou ruku

rodiny k rodině, jeden až jeden

čas pro každého z nás pochopit

, že práce může být provedeno

Pokud si jen věřit

jen věří v požehnání života

v dobrém i jen a spravedlivé a správné

pokud věříte

Pokud si jen věřit

jen věří v požehnání života

v čisté a zdravý a pravda a světlo

v sílu lásky

Pokud si jen věřit

jen věří v požehnání života

v dobrém i spravedlivé a poctivé a správné

v sílu lásky

Pokud si jen věřit

jen věří v požehnání života

v čisté a zdravý a pravda a světlo

v sílu lásky

About Michael-for Michael

29.01.2012 01:31 - DiMi - Mike :* - komentáře (0)

Byl vyjímečný ČLOVĚK, ZPĚVÁK, TANEČNÍK a ZTĚLESNĚNÉ DOBRO a KRÁSA.

Navždy se bude dotýkat našich životů a srdcí! Změnil dějiny hudby, videoklipů, také spousty lidí, protože vždy v nich viděl to lepší.

Budeme TĚ, Michaeli, navždy milovat a budeš v našich srdcích !

...

Ve světě plném nenávisti se ještě musíme odvážit doufat.

Ve světě plném hněvu se ještě musíme odvážit věřit v mír.

Ve světě plném zoufalství se ještě musíme odvážit snít.

A ve světě plném nedůvěry se ještě musíme odvážit věřit.

M.J.

Fakta o Michaelu Jackson

29.01.2012 01:31 - DiMi - Mike :* - komentáře (0)

Co znamená jméno Michael?

V základu znamená "něco jako Bůh". Pochází z prvního století a poprvé bylo použito Archandělem Svatým Michaelem. Byl to ten, kdož zavedl svaté do bitvy proti zlu, brzy se stal svatým patronem křesťanských vojáků.

Proč je Michaelova kůže teď tak světlá?

Za jeho barvu kůže může nemoc zvaná Vitiligo. Na těchto stránkách najdete i samostatnou sekci věnovanou tomuto problému. --- VITILIGO .

Proč MJ nosí roušku přes obličej a brýle?

Jak sám řekl: "Protože stav mé kůže se stále zhoršuje a já jsem kompletně alergický na slunce. I když jsem ve stínu, paprsky můžou mou kůži zničit."

Proč Michael podstoupil tolik plastik a co si to nechal udělat s nosem?

Operace, kterou Michael kvůli svému nosu několikrát podstoupil, se jmenuje rhinoplastika a jedná se o zúžení nosu. Další operace, které Michael přiznal v roce 1993, je dolíček v bradě.

Byl MJ žalován za padělání písní?

Ano a vyhrál všechny procesy. Byl žalován za písně The girl is mine, Thriller, Will you be there a Dangerous.

Umí MJ hrát na nějaký nástroj a jaké je vůbec jeho vzdělání?

Umí hrát na mnoho nástrojů používaných v moderní muzice - bubny, bicí, klávesy, piáno, kytara, basa. Na HIStory albu hraje na klávesy, syntetizátor, bubny, bicí a kytaru. MJ vystudoval střední soukromou školu (typ gymplu). Díky své kariéře nikdy nešel na vysokou školu, ale vzdělává se sám.

Co je to ATV katalog?

Michael je vlastníkem části ATV katalogu, vlastní tedy většinu písní kapely Beatles. Také písně Elvise Presleyho a své písně. ATV katalog je největší katalog práv na hudbu na světě a kdykoliv se někde zahrajou písně z tohoto katalogu, peníze jsou Michaelovi nebo Sony. Michael ho v 80. letech zakoupil za nějakých $47.5 miliónů dolarů a v dnešní době má cenu mnoha stovek miliónů. V 90. letech sloučil Michael ATV katalog se společností Sony, které prodal 50% za 110 miliónů. Sám nyní část katalogu ještě vlastní.

Je MJ opravdu přísný vegetarián?

MJ byl přísný vegetarián dokud nezačal mít problémy se zdravím a byla mu doktorem doporučeno jíst ryby a kuře. Jí tedy ryby a drůbež.

Existuje nějaká písnička, kterou Michael napsal pro kouzelníky Siegfried and Roy?

Ano, jmenuje se "Mind is the magic", kterou Michael napsal a hudbu složili Michael a Bryan Loren. Od roku 1995 ji můžete slyšet na CD "Dreams and Illusions" od Siegfried and Roy.

Jaké klasické písně použil ve své kariéře Michael?

"Carmina Burana" od Carl Orffa začíná VK Dangerous a provázela MJ přes celé Dangerous turné.

"Will You Be There"/Dangerous

Symfonie 9 v D minor Opus 125: presto (Óda na radost)

od Ludwig van Beethovena

Cleveland Orchestra Chorus, director Robert Shaw

Cleveland Orchestra, conductor George Szell

Óda na radost je také hymnou Evropské unie.

"HIStory"/HIStory

"Pictures at an Exhibition"

od Modeste Mussorgskyho

Philadelphia Orchestra

"HIStory"/HIStory

"Beethoven Lives Upstairs"

od Susan Hammond's Classical Kids

The Children's Group, Inc.

"Little Susie"/HIStory

Requiem Opus 9, "Pie Jesu"

od Maurice Durufle'

Atlanta Symphony

Existuje nějaká jiná verze písně "I Just Can't Stop Loving You" na CD Bad?

Když byl Bad vydán poprvé na kazetě, v písni "I just can´t stop loving you" Michael namluvil začátek.

"I just wanna lay next to you for a while.

You look so beautiful tonight.

Your eyes are so lovely, your mouth is so sweet.

A lot of people misunderstand me, that's because they don't know me at all.

I just wanna touch you, and hold you.

I need you. God I need youI love you so much."Další edice alba Bad ani History tento začátek neobsahují.

Co říká dívka na začátku Brazilské verze videa "They don´t care about us"?

"Eles nao ligam pra gente", což znamená v portugalštině "Nezajímají se o lidi".

Kdo jsou Craig Fleming a Michael Fleming, kterým Michael věnoval píseň "Childhood"?

Craig Alan Fleming byl 22měsíční dítě, kterého jeho matka v roce 1995 zavraždila. Hodila ho společně s 3letým bratrem Michael Robert Jr. do moře v LA na Long Beach. Michael přežil, ale Craig se utopil. Michael se zúčastnil jeho pohřbu a dotoval nově založené charitativní středisko na jeho památku.

Kdo je Deepak Chopra, kterému je věnovaná kniha "Tanec jako sen"?

Deepak Chopra je doktor, zakladatel Americké asociace ayurvedické medicíny. Napsal mnoho publikací a knih o zdraví. Michael nikdy nevysvětlil, jaký vztah k tomuto muži má.

Jaké ženy prošly jeho životem?

První vážnou známostí Michaela Jacksona byla herečka Tatum O´Nealová. O této ženě se Michael často zmiňuje a má se za to, že zůstali přátelé. Ve své knize Moonwalker přiznal, že byl do Tatum velmu zamilovaný a popsal ji jako andělskou bytost. První lásky už takové nejspíš bývají. Tatiana Thumbsen věnovala ve své biografii skorou všechny kapitoly vztahu s Michaelem. Nezapomněla také dodat, že je to muž se vším všudy. Ano, Tatiana je ta žena, která ztvárnila hlavní ženskou postavu v Michaelově klipu "The way you make me feel" a která s ním poté odjela na turné Bad. Další ženou, o které se dozvěděl tisk, byla herečka Brooke Shieldsová. V rozhovoru s Oprah v roce 1993 přiznal, že se scházejí u něj nebo u ní doma, a že je do Brooke zamilovaný. Zároveň dodal, že Brooke není první žena, kterou kdy miloval. Svou první manželku Lisu Marii Presley si Michael vzal po 4měsíční známosti, krátce poté, co se sama rozvedla. Lisu Marii znal od dětských let a nikdy se netajil tím, že ji velmi miloval, a že mu svým odchodem ublížila. Rozvedli se po roku a půl manželství. Druhá žena Michaela Jacksona se jmenuje Deborah Rowe. Vzal si ji těsně po rozvodu s Lisou Marií. S Debbie má 2 děti, Prince a Paris. Rozvedli se po 2letém celkem nekonvenčním manželství.

Vlastní Michael stále svůj ranč Neverland?

Ano, neprodal ho.

Je pravda, že byl Michael v dětství týrán svým otcem?

Ano, jak fyzicky, tak psychicky. V současné chvíli se zdá, že Michael svému otci do jisté míry odpustil. I když připouští, že ho otec týral, má ho rád. Je ale zvláštní, že Michael svému otci říká od dětství jménem (Joseph), nevolá ho "tati".

Celé dětství, včetně vztahu s otcem a týrání, popisuje Michael Jackson ve své autobiografické knize Moonwalk.

Co možná nevíte:

- ve scéně s helikoptérou v klipu Who is it neučinkuje Michael, ale jeho dvojník, protože Michael neměl čas ji natočit - přesto je to natáčeno v Neverlandu na přistávací ploše

- poslední scéna s Michaelem a Lisou Marií v klipu You are not alone byla natočena bez jejich vědomí

- hudba z písně Bad byla použita v německé reklamě na prací prášek "Weisser Riese" (90. léta)

- na oslavě narozenin Nelsona Mandely Michael vzal fotoaparát jednomu z paparazzi a dělal si z něho legraci

- svatbě Elizabeth Taylor v Neverladu Michael osobně vykázal paparazziho, který skočil padákem přímo doprostřed fontánky v Neverlandu

- v bookletu singlu Remember the time je napsáno, že tato píseň je věnovaná Dianě Ross

- Praha vydělala na koncertu Michaela u nás v roce 1996 více než 4 milióny korun

- Čas narození Mika: 11:45 v noci

- Macaulay Culkin je kmotr Michaelova prvního dítěte, Prince

- Macaulay také pomohl s návrhy Michaelova zábavného parku v Neverlandu

- Michael jako jediný v historii měl z alba Bad 5 n. 1 hitů v USA.

- Michael nebral hodiny tance (zapomeňte na Paulu Abdul - pozn. autora starším ročníkům)

- Invincible je nejdražší album, které bylo kdy vyrobeno

- Liberian Girl byla původně napsána pro album Victory

- Earth song byl původně nahrán pro Dangerous a jmenoval se "What about us"

- Michaelova oblíbená hra jsou monopoly

« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »